الاغ قاتل

هنوز آتش حکم شلاق تعلیقی فردی که الاغی را به آتش کشیده بود، سرد نشده... الاغی دیگر خبرساز شد. این بار با کشتن ۲ هموطن. اینکه حیوانات هم توان کشتن آدمها رو داران، نکته یی هست که باید بهش فکر کرد!

"برخورد یک دستگاه خودروی پراید با الاغ در استان فارس، دو کشته و دو مصدوم بر جای گذاشت"

امیدوارم این خبر به حکم کشتن کل الاغهای کشور ختم نشه! به یقین تمام خوانندگان چنین خبری (من جمله خود من) از فوت ۲ آدم به شدت ناراحت خواهند بود. اگر هم کسی‌ برای الاغ دلسوزی کنه، منطقا بهش میگن ۲ نفر مردن، شما شوخیتون گرفته؟؟؟ (میتونین در نظرات زیر خبر در "تابناک" ببینین!) اما این منطق، منطق من نیست! نکته در اینجاست که ۲ نفر و یک الاغ مردن. برای ۲ انسان در حد ۲ انسان و برای یک الاغ در حد یک الاغ باید دل سوزوند.

با عرض معذرت، یک لحظه خودتون رو بذارین جای الاغ! (من به این حس عادت دارم، شما هم چند لحظه امتحان کنین!!!) یه موجود عجیب و غریب -به دلیل الاغ بودن نمی‌شه درک کرد که فلزی و سخت هست- با سرعتی که قابلیت درکش رو ندارین -بیشینه سرعت الاغ جهت فرار از مرگ ۳۵ کیلومتر در ساعت هست- عمود بر شما بهتون نزدیک می‌شه. حیوانات بجز موارد معدودی مثل زاغها و کلاغها، توان محاسبهٔ سرعت عمود بر مسیرشون رو نداران. اون موجود جهت جلوگیری از استهلاک لنت ترمز به شما میخوره و شما فوت می‌کنین. دو تا آدم (از همونا که شمارو آتیش میزنن چون خربزه میخورین و کاهو) هم میمیرن. جون شما از چند تا کاهو و میزان استهلاک یک بار ترمز گرفتن کم اهمیت تره... مقایسه کنین لطفا! فرضن ۱۵ سال عمر باقیمانده در مقابل تکه یی پلاستیک و آزبست و این چیزا. همه برای اون دو نفری که هم نوعشون به کشتن دادشون ناراحت میشن (به حق) و هیچ کس به شما فکر نمی‌کنه (به ناحق)...

... ما حق داریم جهت جلوگیری از این نا حق شدن حق، برای حیوانات کشته شده در تصادفات دل بسوزونیم. مشروط به اینکه اهمیتش از اهمیت انسان بیشتر نشه. به این نکته هم توجه کنیم که مرگ حیوانات به دلیل اشتباهت انسانی‌ هست نه بر عکس!

برگردین به شخصیت اصلیتون لطفا.

حتا اگر به حق زندگی‌ حیوانات احترام نمیذاریم، در سفرهای نوروز، مراقب حیوانات باشیم... چون زندگی‌ خودمون برامون مهمه.

-------------------------------------------------

نگاهی‌ به خبرهای دیگه هم بندازین!

"عبور لوله‌های نفت از خانه مارال لرستانی"

"آلودگی رودخانه کرخه با ۶۰۰۰ بشکه نفت!"


/ 2 نظر / 32 بازدید
ژاله

شهرام عزیز اصلا"‌برام مهم نیست دیگران چه فکری در مورد من بکنند ولی به جان مادرم من از مرگ الاغ بیشتر ناراحت شدم تا مرگ راننده ای که شاید هم مخصوصا"‌ زوم کرده بزنه به حیوان. از این کارها زیاد میکنند برای خود شیرینی. خود الاغ هم که بدبخت حتما"‌مرده. باز هم میگم من از فوت این دو الاغ خیلی متاثر شدم. مخصوصا"‌ الاغی که آن دهقان نا مروت و نامرد آتیش زده بخاطر خوردن چند کاهو و کلم و امیدوارم اگر خدائی وجود داره تلافی این عمل بیرحمانه را سرش در بیاره [ناراحت]

متین فر

[گل][گل] متاسفم ازشنیدن چنین اخباری. آن2 الاغ بیچاره مقصرنبودندبه هیچ عنوان.مقصرکسانی هستندکه باعبورجاده ازوسط زیستگاه این حیوانات بی گناه برایشان مرگ رابه ارمغان آورده اند. مقصرکسانی هستندکه بجای جمع آوری وحمایت ازحیوانات آنهارابه حال خودرهاکرده وبه آنهاآسیب هم می رسانند.