کیمیاگری شهرداری در تبدیل درخت اقاقیا به چراغ آبی!

بالای میدان کاج سعادت آباد اتفاقاتی در حال رخ دادنه! پوشش گیاهی از بین رفته و جای خالیش رو بلوکهای کف سازی پر کردن! و در میان بلوکها هم پایه چراغهای مزخرف شهرداری نصب شدن. حتما" معرف حضور هست! چراغهای با نور وقیح آبی!

سال قبل کارگر شهرداری رو دیدم که داره روی نرده های وسط خیابان رنگ اسپری میکنه و از اونجا که ما کار درست و حسابی هرگز انجام نمیدیم، نرده و بوته های پشتش و خاک و مردم در حال گذر و ماشینها از این رنگ خوب، بی بهره نمیموندن و تمام بوته های منطقه به شکل دلفریبی سفید شده بودن. باز از جایی که ما عمدتا" کار درست انجام نمیدیم با 137 تماس گرفتم! به 1888 ارجاع شدم و مطلب رو گزارش کردم. گفتن خوب پیشنهاد؟؟ عرض کردم "یک مقوایی کوفتی مرضی بگین بگیرن پشت حصار در حال رنگرزی که گیاهان تزیینی داغون نشن!" مسوول محترم با صدای تلق تولوق کیبورد شروع به نوشتن کردن......

ی ک   م ق و ا ی ی   چ ی ز ی   ب گ ی ر ن   پ ش ت   ح ص ا ر   د ر   ح ا ل    ر ن گ ر ز ی  ..........!

و بعد فرمودن چشم!

فردا که کار آقا رنگیه تموم شد از شهرداری تماس گرفتن که "سلام، جناب شریفی؟ گزارش به منطقه ارسال شد جهت پیگیری" تلپ! این تلپ صدای قطع خط بود در شرایطی که من ذوق زده با چشمان گرد داشتم احوال اپراتور رو می پرسیدم که مودب جلوه کنم!

فردا که کار آقا رنگیه تموم شد و همه بوته ها از میدون کاج تا بالای خیابون یک در میون این طرف و اون طرفشون به شکل زیبایی سفید شده بود مجددا" تماس گرفتن که "سلام، جناب شریفی! گزارش به منطقه ارسال شد جهت پیگیری. انجام شد؟" و من که داشتم تشکر میکردم از پیگیریهای با پشتکار عوامل شهرداری ، ندا آمد که:

"پس انجام شد!" تلپ!!!

من سرشار از احساس شهروند خوب بودن، با 1888 تماس گرفتم که ماجرا رو شرح بدم و دادم. گزارش مجددا" به منطقه ارسال شد برای پیگیری موکد و اگه نمیشد باید میرفتم "منطقه" شکایت میکردم! من هم دیدم بوتته هامون به این قشنگی! چرا کار بنده های خدارو بی اجر کنیم! اصلا" ما معمارا به شهر چیکار داریم؟؟ شهر رو "سردار دکتر خلبان" ها اداره کنن بهتره. دامپزشکامون هم که قلاده وراد میکنن و میکروچیپ و این چیزا! ما هم از حیوونا حمایت میکنیم به جاش!

خلاصه! اون بوته های سفید الان دیگه کلا" وجود خارجی ندارن! جایی که ریشه داشتن الان موزاییکه! و 3متر 3متر چراغهای بدرنگ و بد تناسب و بد شکل که اصلا" مال وسط خیابون نیست! حد اقل قبلا مردم چون عبور از لای درختها براشون سخت بود از محل عبور عابر رد میشدن! ولی الان همه جا شده محل عبور و بعضی جاها خطکشی عابر داره که کلا" مردم سعی میکنن ازش رد نشن.(به عکسها دقت کنید)

من نمیدونم اگه تو شهر سرشار از سنگ و آهنمون نخوایم در رفوژ میانی بلوارهامون درخت و بوته داشته باشیم..... و مجوز بام-باغ  (roof garden) رو هم ندیم آینده چی میشه. شهرداری اگه بخواد فضای سبز رو حذف کنه باید چه کرد؟

دارم گزارش کوتاهی برای روزنامه ها مینویسم. تا امروز کسی رو ندیدم از نور این چراغها راضی باشه. مغازه دارها بهش میخندن. مردم بدشون میاد و همه میخوان برگرده به حالت قبل. اینکه تولید کننده این چراغها کی هست و کدوم یار غار شهرداری نمیدونم ولی میدونم که با توجه به تخصصم باید ماجرا رو پیگیر باشم و اگر کسی راهنمایی یا نظری داره خوشحال میشم که کمکم کنه.

شکل و رنگ این چراقها همونقدر جنایته که حذف فضای سبز! البته دیروز نشد عکس شب هم بگیرم. به زودی میگیرم!

/ 7 نظر / 38 بازدید
سلول

سلام . مسیر بنده از آن طرف ها نیست و دقیقا نمیدانم چه آشی پخته شده اما در این طرف ها ! که مسیرم هست فجایع بسیار جذاب تری ! رخ می دهد که متاسفانه در حوصلهء یک کامنت نیست ... ولی این پیمانکارای شهرداری و شرکای ! ایشان در شهرداری واقعا معرکه هستن تو اتلاف میلیاردها بودجه بدون اینکه ذره ای گشایش در امور حاصل شود !!! خدائیش ایول دارن همشون .)

عباس محمدی

من ساکن سعادت آباد هستم و این ماجرا (که مشابه آن در خیلی از نقاط دیگر شهر هم رخ داده) ، مرا سخت آزار می دهد . مدتی است که می خواهم به شهرداری منطقه ى 2 مراجعه و یک اعتراض حسابی بکنم . حاضرم با شما به شهرداری برویم . تلفن من : 09121227935

مرجانك

مهربان هموطن " خوشا آن زمانی که آدم بودیم.....!! " اهورا مزدای ایران زمین همواره نگاهبانت باد .

حامد میرزاخلیل

خوشحال می شم این لینک و نگاه کنید http://www.lightpollution.ir/index.php?option=com_rsgallery2&page=inline&id=43&catid=9&limitstart=12 http://www.lightpollution.ir/component/option,com_rsgallery2/Itemid,14/catid,9/

حامد میرزاخلیل

خوشحال می شم این لینک و نگاه کنید http://www.lightpollution.ir/index.php?option=com_rsgallery2&page=inline&id=43&catid=9&limitstart=12 http://www.lightpollution.ir/component/option,com_rsgallery2/Itemid,14/catid,9/