تصاویر + درخواست جلوگیری از کشتن وحشیانه کبوتر ها در ورزشگاه های ایران

اخیرا در استادیوم های ورزشی عمل عجیبی‌ انجام میشه. طرفداران تیم های فوتبال، کبوتر هایی‌ رو همرنگ با تیم مورد علاقه خودشون رنگ آمیزی می‌کنن و پا بند های پارچه ای همرنگ به پای حیوون میبندند. همزمان با بازی‌ تیم مورد علاقشون حیوون بیچاره رو در استادیوم رها میکنند و طرفداران رقیب کبوتری که توانایی‌ پروازیش محدود شده رو صید می‌کنن و به روش های بدوی و وحشیانه میکشند. هفته گذشته یک نفر این کار رو انجام داد که تصاویرش رو  می‌ بینید. چند ماه قبل هم این‌ اتفاق افتاد و کبوتری وسط چمن ورزشگاه له شد. با هدف جلوگیری از همه گیر شدن این کار و تکرارش و برای ابراز مخالفت با این وحشی گری، خطاب به مسئولین و افرادی که به نوعی ممکن هست بتونن با این قضیه برخوردی داشته باشند، درخواست هایی‌ نوشته شده که به آدرس رسمیشون ارسال میشه. مضافا اینکه گزارش اصل ماجرا‌، تصاویر و اقداماتی که در این زمینه در حال انجام هست برای گروه های مختلف ایرانی‌ و غیر ایرانی‌ حامی‌ حقوق حیوانات ارسال شده و میشه.

اگر مایل به امضای این درخواست ها هستین، لطفا حد اکثر تا  10 شب یکشنبه 4 بهمن 88 شمسی‌ از طریق ایمیل با ذکر شماره تماس خبر بدین تا اسمتون به انتهای لیست اضافه بشه.

اگر کسی‌ رو میشناسین که به دلیل هم فکری با ما ممکن هست مایل به امضا کردن این درخواست ها باشه، لطفا خبر رسانی کنین.

تا دوشنبه یک رای گیری آنلاین هم به صورت پتیشن آماده می‌کنیم که لینکش رو در همین وبلاگ میذاریم تا بشه رسما از فیفا هم کمک گرفت. اگر لطف کنین و اون رو هم امضا کنین ممنون میشیم.

 با تقدیم احترام

شهرام امیری شریفی

shahraama@yahoo.com

 

پی نوشت: لیست گیرندگان و خلاصه خواسته شده به این شرح هست:

·         ریاست محترم قوه قضایه، آیت الله لاریجانی، …جهت جلوگیری از تکرار این عمل در محیط مقدس ورزش، برای برخورد با عامل یا عاملین این اقدام غیر فرهنگی‌ و ضد ارزش دستورات لازم را صادر فرمایید….حامیان حقوق حیوانات، حسب نهی از منکر و جلوگیری از تکرار این اقدام، حق شکایت از عامل یا عاملین این اقدام غیر فرهنگی‌ را برای خود محفوظ دانسته و در صورت عدم برخورد ارگان های ذیربط با این مقوله اقدام به ارایه دادخواست جمعی خواهند نمود.

·         سردار فرماندهی محترم ناجا، جناب آقای احمدی مقدم،خواهشمند است دستور فرمایید نیروهای خدوم تحت امر، به هنگام بازرسی ورودی‌های ورزشگاه‌ها به همراه سایر اقلام ممنوعه، از وارد کردن حیوانات، مخصوصاً پرندگان رنگ شده نیز به استادیوم‌ها جلوگیری نمایند….. در صورت نیاز، حامیان حقوق حیوانات، به جهت نگهداری پرندگان مورد اشاره در شرایط بدون آزار و استاندارد و تیمار و مداوای آنها اعلام آمدگی داوطلبانه مینمایند.

·         ریاست محترم سازمان تربیت بدنی، جناب آقای دکتر سعید لو، خواهشمند است جهت جلوگیری از تکرار این عمل در محیط مقدس ورزش، اقدام فوق را محکوم و به نحو مقتضی به فوتبال دوستان و هموطنان فهیم ایرانی اطلاع رسانی فرمایید. همچنین مستدعی است جهت اعمال یا تصویب قانونی در زمینه ممنوعیت استفاده ابزاری همراه با آزار حیوانات توسط هواداران تیم های فوتبال دستورات لازم را صادرنمائید.

·         ریاست محترم فدراسیون فوتبال، جناب آقای کفاشیان، مشابه قبلی‌

·         ریاست محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، جناب آقای شریفی،مشابه قبلی‌

·         ریاست محترم کمیته داوران فدراسیون فوتبال، جناب آقای عنایت،مشابه قبلی‌

·         مجری توانای برنامه نود، جناب آقای فردوسی‌ پور، خواهشمند است جهت جلوگیری از تکرار این عمل در محیط مقدس ورزش، اقدام شنیع فوق را محکوم و به نحو مقتضی به فوتبال دوستان و هموطنان فهیم ایرانی اطلاع رسانی فرموده، و چون همیشه به حذف جنبه های زشت از استادیوم های ورزشی کمک فرمایید.

·         ریاست محترم باشگاه فرهنگی‌- ورزشی استقلال، جناب آقای دانشجو، خواهشمند است جهت جلوگیری از تکرار این عمل در محیط مقدس ورزش، اقدام فوق را محکوم و به نحو مقتضی به هواداران باشگاه مطبوع خود اطلاع رسانی فرمایید.

·         سرپرست محترم باشگاه فرهنگی‌- ورزشی پیروزی، جناب آقای کاشانی، مشابه قبلی‌

·         فدراسیون جهانی‌ فوتبال و فدراسیون فوتبال آسیا، شرح ماجرا‌، اعلام انزجار و رونوشت نامه ها، به علاوه درخواست ممنوعیت و جریمه تیم ها در صورت تکرار

·         خبر گزاری ها، شرح ماجرا‌، اعلام انزجار و رونوشت نامه ها، به علاوه چند نمونه فتوای آیات عظام

·         سازمان های حامی‌ حقوق حیوانات، مشابه قبلی‌ به علاوه درخواست کمک

 

html>

/ 2 نظر / 40 بازدید
آرش یکدانه

وحشیانست. لطفا امضای منو بذارید.

بابک

سلام منم از این کار ناراحت شدم خودمم هوادار تراکتور هستم ولی این کار با حیوانات در هر زمانی باشد اصلا قابل قبول نیست. ممنون از تلاشتون